Logo - academica wypozyczalnia

Cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna książek i czasopism naukowych

Miło nam poinformować, że Gminna Biblioteka Publiczna w Rozogach przystąpiła do systemu ACADEMICA – Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych z zasobów Biblioteki Narodowej.
ACADEMICA zapewnia bezpłatny dostęp do ponad 3 milionów publikacji naukowych ze wszystkich dziedzin wiedzy: artykułów, monografii, podręczników i skryptów oraz czasopism. Zasób ten jest codziennie powiększany o kolejne pozycje.
Rejestracja do systemu ACADEMICA odbywa się poprzez formularz dostępny w Bibliotece, po okazaniu dokumentu tożsamości. Po złożeniu stosownego oświadczenia, Biblioteka udostępnia tymczasowe hasło, które po pierwszym logowaniu należy zmienić.
Po zalogowaniu się na specjalnym terminalu ACADEMIKI w Bibliotece, użytkownik zyskuje swobodny dostęp do wszystkich zasobów BN, zarówno z domeny publicznej lub na wolnych licencjach, jak i ze zbiorów chronionych prawem autorskim. Terminal ACADEMICA w GBP w Rozogach dostępny jest w godzinach pracy biblioteki.
Z komputerów domowych możliwy jest nieograniczony dostęp do publikacji nie chronionych prawem autorskim oraz przeglądanie katalogu i dokonywanie rezerwacji na wybrane moduły czasowe.
System ACADEMICA umożliwia tworzenie notatek (do 3600 znaków), import danych bibliograficznych, zapamiętywanie kwerend. W przypadku publikacji chronionych nie ma możliwości kopiowania dostępnych treści

Użytkownik ma obowiązek zapoznać się z regulaminem: Regulamin użytkownika Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych ACADEMICA
Dostęp do ACADEMICA: www.academica.edu.pl

POLECAMY I ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA !