SPOTKANIE AUTORSKIE w BIBLIOTECE

W środę 7 listopada 2019 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Rozogach miała przyjemność gościć Panią Małgorzatę Manelską, mieszkankę Szczytna, autorkę książek „Zapach Mazur” i „Barwy Mazur”. Podczas spotkania Pani Małgorzata opowiedziała zebranym o swojej pracy, zainteresowaniach oraz o tym, jakie były motywy i okoliczności powstania wspomnianych powieści. Czytelnicy wysłuchali również fragmentów jej książek. Spotkanie to było znakomitą okazją do nabycia powieści autorki wraz z pamiątkową dedykacją.
Dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy na kolejne spotkania w bibliotece.

spotkaniaAutorskie001.jpg spotkaniaAutorskie002.jpg spotkaniaAutorskie003.jpg

spotkaniaAutorskie004.jpg spotkaniaAutorskie005.jpg spotkaniaAutorskie006.jpg

spotkaniaAutorskie007.jpg spotkaniaAutorskie008.jpg spotkaniaAutorskie009.jpg

spotkaniaAutorskie010.jpg

Małgorzata Manelska urodziła się na Mazurach, w Szczytnie, tutaj mieszka. Jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego. Oligofrenopedagog, bibliotekarka, nauczycielka. Od kilkunastu lat pracuje z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną intelektualnie. Pasjonuje ją czytanie. Kocha podróżować, poznawać nowe miejsca i ludzi.
W jej książkach obraz współczesnych Mazur przeplata się z wydarzeniami związanymi ze schyłkiem Prus Wschodnich. Na tle wydarzeń historycznych ukazuje zwyczajnych ludzi, mieszkańców Mazur, z ich problemami, fascynacjami i pragnieniami. Obok dramatów autochtonów prezentuje również piękno współczesnych Mazur, z klimatycznymi miejscami i specyficzną atmosferą. W książkach porusza problematykę samotności, przyjaźni, poszukiwania swojego miejsca na ziemi, własnej tożsamości.

 

Plakat Manelska